Дали ја забележувате оваа промена?: Обожавателите на славната манекенка ја искритикувале поради новата естетска корекција

Точка

15/02/2018

11:13

2.436

Големина на фонт

а а а

Манекенката Кендал Џенер порасна пред очите на јавноста, а токму поради тоа нејзините естетски корекции не можат а да не останат незабележани.

За прв пат се појавила пред малите екрани пред повеќе од 10 години во реалното шоу на своето семејство, а оттогаш таа многу се променила, токму како и сите нејзини сестри. Најголемата промена е воочлива кај најмладата сестра, Кајли Џенер, за чиј изглед може да им се заблагодари на пластичните хирурзи. 

Секако, дел од промените доаѓаат природно со годините, но веќе подолго време се зборува дека и 22-годишната манекенка се подложила на естетски корекции.

Нејзиното последно селфи на Инстаграм го докажува токму тоа.

“На прв поглед помислив дека е Кајли”, “Кендал со усните на нејзината сестра” се само дел од коментарите на нејзината објава на Инстаграм, на која обожавателите ја обвинуваат за користење на филери за усни.

Ова не е прв пат Кендал да се најде на удар на критики поради своите усни, но манекенката упорно одрекува дека правела естетски корекции. Сепак, доколку ги споредиме нејзините фотографии од тинејџерските денови со поновите фотографии, промените се повеќе од очигледни.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk