Ова се најзгодните спортисти на ЗОИ, а поради еден ќе започнете да гледате скијање во слободен стил

Точка

13/02/2018

13:48

1.826

Големина на фонт

а а а

Зимските олимписки игри во Јужна Кореја привлекоа големо внимание во светските медиуми. Освен тоа што секој од спортистите се труди да постигне што подобри резултати, се чини и како да се натпреваруваат во тоа кој подобро изгледа.

Кога станува збор за мажите, речиси сите од нив се во одлична форма, а според нивните фотографии на социјалните мрежи можеме да заклучиме дека сакаат да ги покажуваат своите атрибути. 

Нејтан Чен, лизгање

Освен што е врвен спортист, Чен е и исклучително симпатичен и пријателски настроен.


Според фотографиите од неговиот Инстаграм профил може да се заклучи и дека е голем љубител на животните.


Стив Лангтон, боб

Многумина би рекле дека наликува на вистински “човек од челик”.


Тој е многу активен на социјалните мрежи и се чини дека има што да покаже.


Карло Валдес, боб

Ова момче е многу повеќе од згодно.


Според проценката од социјалните мрежи, тој напорно тренира со цел секогаш да биде во форма.


Неговиот колега Лу Мореира е исто така еден од момците кој може да се пофали со своето извајано тело.


Се чини дека дамите на Олимпијадата ќе имаат прилика да уживаат во добрата глетка.


Џои Мантиа, брзо лизгање

На прв поглед делува како холивудски актер.


Мантиа напорно тренира, а неговите фотографии на Инстаграм покажуваат колку напорно се припремал за ЗОИ.


Гас Кенворти, скијање во слободен стил

Фотографиите на ова младо момче ги освоија срцата на многу дами ширум светот.


Тој ги израдува припадничките на понежниот пол со голи фотографии на кои позира со стил.


Џон Дали, скелетон

Џон Дали обожува да тренира, а на фотографиите често можете да го забележите во акција.


Чес Галдемонд, сноубординг

Во деновите кога не тренира, Чес сака да ужива во сончевите денови покрај базенот.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk