Серена Вилијамс се омажи за милионер: Нивната свадба го доби епитетот “свадба на деценијата”

Точка

17/11/2017

13:26

4.483

Големина на фонт

а а а

Венчавката на познатата тенисерка Серена Вилијамс и нејзиниот избраник, милионерот Алексис Оханијан (34) многумина веќе ја нарекоа “свадба на деценијата”.

Тоа и не е далеку од вистината, барем судејќи по гламурозната организација и списокот на гости. А покрај свечените и луксузни тоалети, интересно било да се забележи дека некои од гостите едноставно не можеле да ја тргнат насмевката од своите лица, додека пак некои делувале како да одат на погреб, а не на свадбена веселба.

Серена Вилијамс (36) и нејзиниот избраник, сопственикот на компанијата “Reddit” го изговориле своето судбоносно “да”. Сепак, фотографиите од младенците, по нивна желба, ќе се чуваат во строга тајност, иако е веќе познато дека прославата била организирана во духот на приказната за Убавицата и Ѕверот, како и тоа дека невестата носела две венчаници.

А покрај родителите на младенците и нивните двегодишни ќерки, помеѓу останатите гости во Њу Орлеанс биле и Сијара, Ла ла Ентони и Кели Роланд, којашто блескала во розова тоалета и накит во истата нијанса.

Големо внимание привлече и актерката Ева Лонгорија, којашто беше во друштво на сопругот Хосе Бастон. Таа за оваа прилика избрала попупроѕирна тегет тоалета од чипка, којашто сепак го потенцираше малиот одвишок на килограми којшто во изминатиов период е забележлив кај Ева.

Actress and producer Eva Longoria and husband Jose Baston arrive at the wedding of Serena Williams and Alexis Ohanian. ❤️ Tennis superstar #SerenaWilliams has married Reddit co-founder #AlexisOhanian last night in a gorgeous Beauty and the Beast-themed wedding at the Contemporary Arts Center in New Orleans. As per the request of the bride, no photos were to be taken inside the ceremony--with focus falling purely on the celebration of love. ❤️❤️❤️ Among the star-studded list of guests include Beyoncé and Jay Z, Kim Kardashian, Ciara, La La Anthony, Anna Wintour, Caroline Wozniacki and fiancé David Lee, Selita Ebanks, Colton Haynes, Cynthia Ervio, and Nicole Ari Parker and husband Boris Kodjoe. (📸 via @dailymail) . . . #EvaLongoria #JoseBaston #SerenaAndAlexis #AlexisAndSerena #wedding #celebritywedding #weddingday #congratulations #congrats #weddingbells #starstudded #newlyweds #weddinggown #versace #williams #tennis #superstar #reddit #cofounder #founder #couple #couplegoals #love #guests

A post shared by Metro Society (@metrosocietyph) on

На прославата присуствувала и прочуената уредничка на Vogue, Ана Винтур, којашто за оваа пригода избрала лелеава комбинација во сите бои. На многумина им било интересно и тоа што, инаку “смртно” сериознта Ана, овојпат постојано била насмеана.

Editor-in-chief of @voguemagazine, Anna Wintour, arrives at the wedding of Serena Williams and Alexis Ohanian. ❤️ Tennis superstar #SerenaWilliams has married Reddit co-founder #AlexisOhanian last night in a gorgeous Beauty and the Beast-themed wedding at the Contemporary Arts Center in New Orleans. Among the star-studded list of guests include Beyoncé and Jay Z, Kim Kardashian, Ciara, La La Anthony, Eva Longoria and Jose Baston, Caroline Wozniacki and fiancé David Lee, Selita Ebanks, Colton Haynes, Cynthia Ervio, and Nicole Ari Parker and husband Boris Kodjoe. (📸 via @dailymail) . . . #AnnaWintour #EIC #editorinchief #vogue #voguemagazine #SerenaAndAlexis #AlexisAndSerena #wedding #celebritywedding #weddingday #congratulations #congrats #weddingbells #starstudded #newlyweds #weddinggown #versace #williams #tennis #superstar #reddit #cofounder #founder #couple #couplegoals #love #guests

A post shared by Metro Society (@metrosocietyph) on

Помеѓу гостите била и пријателката и колешка на Серена, Каролина Возњацки, со партнерот Дејвид. Во долга индиго сина тоалета со голи раменици и смокинг, тие двајца, како што се зборува, биле најубавиот пар таа вечер.

Многумина со своето присуство изненади и старлетата Ким Кардашијан, иако слободно може да кажеме дека таа е присутна на сите поважни случувања.

#KimKardashian seen arriving to #SerenaWilliams Wedding

A post shared by (New Account) ... CelebrityXO (@theofficialcelebrityxo___) on

“Се шушка” и дека младенците воопшто не штеделе на прославата, бидејќи го сакале единствено само најдоброто за себе и своите гости, па на организацијата потрошиле милион долари. И како што и вообичаено е случај со ваквите прослави, телефоните и фотографирањата во внатрешноста на салата не биле дозволени.Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk