Пеле: Без сомнение, Роналдо е најдобар на светот

Точка

19/06/2017

17:25

505

Големина на фонт

а а а

Легендарниот бразилски фудбалер и еден од најдобрите играчи во историјата, смета дека Роналдо моментално е најдобриот фудбалер на светот.

Кристијано Роналдо е главен кандидат за освојување на Златната топка откако со Реал Мадрид ја освои Примера и Лигата на шампионите, а Бразилецот Пеле смета дека ѕвездата на Реал Мадрид моментално е најдобриот играч на светот.

„Пред две години му ја врачив наградата (Златната топка) и ми беше голема чест. Најдобар играч на светот? Без сомнение. Мислам дека Роналдо денес е најдобриот играч на светот“, изјави Пеле.Спонзорирани линкови

Маркетинг