Оскари 2018: Како изгледаа ѕвездите на црвениот тепих?

Вчеравечер, по 90-ти пат се одржа престижното доделување на Оскарите, а театарот Долби беше исполнет со најголемите светски филмски ѕвезди. Наградата за филм на годината ја доби филмот “Shape of Water”, додека Френсис Мекдорман и Гери Олдман славеа за најдобра главна женска и машка улога. Погледнете како изгледаше црвениот тепих во Лос Анџелес.