Јунајтед е првиот патник во Скопје!

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа против Ајакс со 2:0 во големото финале во Лига Европа и го резервираа првиот билет за европскиот Суперкуп кој оваа година ќе се игра во Скопје.