ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
Актерката Ева Лонгорија веќе некое време наназад гордо и удобно ужива во својата нова фигура – со неколку килограми одвишок.

Прочитај повеќе >>

ЗИМСКА НЕГА
Важен совет за сите дами: Негувајте ги стапалата и во зима!
И зимската нега на стапалата е подеднакво важна како и онаа во текот на летниот период.
18.01.2017, 14:44

КРАЛСКА МОДА
Што е тоа што прави Кејт Мидлтон и секоја друга жена да биде кралица на стилот? Еден моден детаљ менува сè!
Каде и да се појави, војвотката од Кембриџ станува главна тема помеѓу светските модни критичари.
17.01.2017, 19:16

ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
Некој се досетил, па решил да внесе мала промена во понудата на костими за капење за следната сезона. И колку и да е бизарен новиот тренд, многу дами се чини де...
17.01.2017, 17:06

СЕЛЕБРИТИ
Старлетата и контроверзната мајка открива како изгледала пред силиконите: Ќе се изненадите!
Кети Прајс, попозната како Џордан, е вистински љубител на пластичните операции. Последно, минатата година, таа по осми пат ги оперираше градите!
16.01.2017, 16:54

СЕЛЕБРИТИ
Бразилската убавица дефинитивно има силикони: А овие фотографии се клучен доказ!
Алесандра Амбросио е главна ѕвезда овие денови на плажите во Бразил.
13.01.2017, 21:18

СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...
Не треба да судите некому според облеката, бидејќи таа не го чини човекот. Сепак, забуни неретко прават токму оние коишто на себе си можат да си дозволат сè...
13.01.2017, 16:25

КРАЛСКА МОДА
Жената којашто ги диктира светските трендови го носи ова: Дали би го понеле и вие?
Војвотката од Кембриџ, која пред неколку дена наполни 35 години, важи за една од најдобро облечените жени на светот, а она што ќе го понесе таа, после тоа инста...
13.01.2017, 10:14

ДОМАШНА КОЗМЕТИКА
Подмладете го лицето за цели 20 години: Пробајте ја магичната маска од морков!
Оваа домашна маска се прави многу лесно и тоа исклучиво од достапни и евтини состојки.
12.01.2017, 21:17

СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
“Моето име е Тамара и јас сум зависна од дизајнерски чанти. Кој може да ме обвини?”.
12.01.2017, 18:54

СЕЛЕБРИТИ
Можеби има 50, но кога ќе облече ваков фустан, и тоа без долна облека, сите занемуваат...
Иконата на светската модна сцена, Синди Крафорд, следниот месец полни 51 година, но и понатаму жари со сексапил каде и да се појави. Особено кога ќе облече вака...
12.01.2017, 16:24

КОРИСНИ ТРИКОВИ
Спас за мокрите чевли! Со овој трик ќе ги исушите буквално додека да трепнете!
Дожд, снег, студ и мокри чевли! Дали постои полоша комбинација од оваа? Токму затоа овојпат ви донесуваме трик со чијашто помош вашите обувки ќе бидат суви доде...
12.01.2017, 11:24

ТРЕНДОВИ
Во Холивуд владее нов тренд: Неверојатно е евтин, а дава одлични резултати!
Доделувањето на Златните глобуси кое се одржа пред два дена во Лос Анџелес, донесе нови филмски и телевизиски лауреати, многу добар стил, многу модни промашувањ...
11.01.2017, 19:11

НЕСЕКОЈДНЕВНО
Од овие три убавици, една е мајка и има 45 години! Дали погодувате која?
За Натали, Џасмин и Тамике Вардел речиси сите мислат дека се сестри, но едната од нив има 45 години и всушност ги родила другите две. Дали може да погодите која...
11.01.2017, 14:25

СЕЛЕБРИТИ
Да сте на нејзино место, дали би му ја простиле на сопругот оваа фотографија?
Актерот Ченинг Тејтум на својот Instagram профил објави црно-бела фотографија од својата сопруга, Џена Деван, како спокојно спие во цврст сон. Гола.
10.01.2017, 16:15

ВИСОКА МОДА
Нејзиниот фустан едноставно мора да го видите: Кога една од најдобро облечените жени на светот брилијира!
Каков стил! Фустанот во кој Оливија Кулпо се појавила на доделувањето на Златните глобуси и тоа како ја оправдува нејзината репутација за една од најдобро облеч...
09.01.2017, 17:27

СЕЛЕБРИТИ
Оваа фотографија успеа да добие повеќе од милион и пол “лајкови”: Кога ќе го видите остатокот, ќе ви стане јасно зошто!
Фотографиите на оваа ријалити ѕвезда ги соборуваат сите рекорди според бројот на “лајкови” коишто ги добиваат.
04.01.2017, 16:08

СЛАВНИ ДАМИ
Кој ја дочека Новата година заедно со семејството Трамп? Меланија во црно мами воздишки!
Меланија и Доналд Трамп Новата година ја дочекаа на гламурозна забава на Флорида. Американскиот претседател овојпат се појавил со елегантна лептир машна, додека...
03.01.2017, 18:34

ДЕРМАТОЛОЗИТЕ ВЕ СОВЕТУВААТ
Ако не сакате сува и безживотна кожа, еве како да се негувате во зима
Иако пилингот на кожата е потребен и во зима, со него не треба да се претерува токму поради ризикот од исушување на кожата...
03.01.2017, 15:40

ТРЕНДОВИ
Џеј Ло ги врати во мода обетките коишто беа хит во 90-те: Ова се носи повторно?!
Латино дивата Џенифер Лопез во последно време се чини дека не се двои од обетките коишто во 90-те години на минатиот век беа огромен хит. Дали навистина ова ќе ...
31.12.2016, 18:17


12345678910 ... Последна

НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг