ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие носат исклучиво само најскапа гардероба, а пари имаат за повеќе од два живота...

Прочитај повеќе >>

ВЛИЈАТЕЛНИ ДАМИ
Реклама од соништата: Меланија Трамп во Белата куќа го повика Маринко од Бања Лука
Меланија Трамп очигледно не ги заборавила оние коишто ја поддржувале додека била само сопруга на претседателскиот кандидат Доналд Трамп.
12.01.2017, 14:42

КРАЛСКИ СЕМЕЈСТВА
10 строги правила кон кои принцезите мора да се придржуваат: Нивниот живот не е бајка!
Животот во кралскиот дворец е преполн со правила, протоколи и формалности, а принцезите, покрај големиот број на привилегии, од некои нешта сепак мора и да се о...
05.01.2017, 15:41

СВЕТОТ Е МАЃЕПСАН!
Погледнете ги само новогодишните фотографии на најубавото девојче на светот...
Анастасија Кнјазева има само пет години и неа ја сметаат за вистинско “чудо од дете” во светот на моделингот!
03.01.2017, 14:19

СЛАВНИ ПАРОВИ
Тој се ожени за успешна тенисерка, а што сега? Еве како реагирал Бастијан на повлекувањето на Ана од тенисот
Фудбалската ѕвезда почека за страстите да се смират, за да им покаже на сите што мисли за одлуката на својата сопруга.
30.12.2016, 16:58

СЛАВНИ ПАРОВИ
Џенифер и Дрејк ја потврдија својата романса со оваа фотографија: А еве што потоа направила Ријана!
Музичарите Џенифер Лопез и Дрејк објавија заедничка фотографија којашто сите ја протолкуваа како потврда за нивната врска.
29.12.2016, 12:18

ЗАНИМЛИВОСТИ
Проверете колку сте навистина интелигентни! Оваа балерина го открива вашето вистинско IQ
На прв поглед делува како обичен видео запис, но всушност ова е еден одличен тест со којшто може да го проверите коефициентот на вашата интелигенција.
22.12.2016, 14:08

СЛАВНИ ДАМИ
Збогум "дарлинг": Крај на еден живот исполнет со скандали, многу бракови и трагедии...
Како што пренесува BBC, легендарната актерка За За Габор починала како последица на срцев удар, само два месеци пред 100-от роденден.
19.12.2016, 17:56

УСПЕШНИ ДАМИ
Сјајот и гламурот на жената пилот: Марија има 32 години и управува со Boeing!
Марија Петерсон работи за компанијата Ryanair, а на својот Instagram профил има 342.000 обожаватели.
29.11.2016, 13:14

СЕЛЕБРИТИ
Попровокативна од било кога: Ким Кардашијан се врати на сцената со задникот во прв план!
Ријалити ѕвездата во последно време не се огласуваше во медиумите, но токму тоа ни најави дека нејзиното прво појавување ќе биде спектакуларно. И дефинитивно не...
25.11.2016, 14:54

СЛАВНИ И УСПЕШНИ
Оваа дама го има целиот свет под своите нозе: И таа е вистински секс симбол на 21-от век!
Кога таа за прв пат зачекорила во светскиот шоу-бизнис, била проследена токму со коментарите – Ова е новата Мерилин Монро.
22.11.2016, 16:20

НЕОЧЕКУВАНО
Имитацијата на првата дама од страна на Џиџи разбесне многумина: Меланија говори 5 јазика, а ти се мачиш со еден!
Џиџи Хадид вчеравечер на доделувањето на “American Music Awards” изведе имитација на Меланија Трамп, но нејзиниот настап беше далеку од смешен...
21.11.2016, 18:44

МОЌНИ ДАМИ
Трамп е челниот човек на САД: Но и неговата ќерка е опасно моќна!
После победата на Доналд Трамп на претседателските избори, многумина пресметуваат колку добила Америка од тој триумф, а колку изгубила.
18.11.2016, 17:25

ВЛИЈАТЕЛНИ ДАМИ
Првата гола дама на Америка! Меланија Трамп позирала и во вакво издание...
Нова прва дама на Америка е Меланија Трамп, а и таа, исто како и својот сопруг, има неколку скандали зад себе...
09.11.2016, 14:24

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН
Чудна игра на судбината! Ретко кој знае како Џулија ја добила улогата во “Убава жена”
Славната Џулија Робертс денес полни 49 години, а ние издвоивме неколку невообичаени факти од нејзиниот живот во коишто тешко ќе може да поверувате!
28.10.2016, 10:01

ФАТАЛНИ ДАМИ
На 74 години пливала со ајкули, а доцнела и на сопствениот погреб: Таа била поплатена и од претседателот!
Половина Холивуд ја обожувал, а другата половина не сакал ниту со очи да ја погледне...
26.10.2016, 17:07

СЛАВНИ ДАМИ
Денес е сензационално убава: Но нејзините фотографии од младоста ќе ве остават без зборови!
Таа ја одбележа светската мода, а и денес во 43-та година од животот плени со неверојатна убавина.
21.10.2016, 09:43

УСПЕШНИ И СЛАВНИ
Најголемата ѕвезда во поранешна Југославија денес го слави својот роденден: Овие нозе лесно се препознаваат!
Кога на 20-ти октомври во 1960-та година се родила во Тузла, веројатно никој не ни можел да претпостави дека после 20 години, Фахрета Јахиќ ќе прерасне во најго...
20.10.2016, 14:29

СЛАВНИ ДАМИ
Ким Катрал сосема отворено! Улогата на Саманта ѝ го упропастила животот?!
Колку улоги и да има зад себе, сите ние ја знаеме како отворената и помалку нападна Саманта, а Ким Катрал вели дека токму оваа улога ѝ го упропастила живо...
19.10.2016, 09:44

УСПЕШНИ ДАМИ
За оваа девојка зборува целиот свет: И за тоа постои огромна причина...
Филмот "Девојката од возот" е изработен по истоимената книга, бестселер од 2015-та година, на авторката Пола Хокинс, кој ни донесува возбудлива приказна, но и н...
14.10.2016, 18:03


12345678910 ... Последна

НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг