ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано и бесмислено, но овие нешта никогаш не би требало да му ги кажете на својот гинеколог.

Прочитај повеќе >>

ЗДРАВИ НАВИКИ
Златна утринска навика: Успешните жени кафето го заменија со ова, а тоа ви го советуваат и на вас!
Многу успешни жени усвоиле една утринска навика којашто им го променила секојдневието, буквално од корен!
18.01.2017, 10:12

МИТ ИЛИ ВИСТИНА?
Дали е конечно срушен митот за спанаќот? Студент докажа дека уврежаното мислење на стручњаците нема научна основа!
Во спанаќот и останатиот зелен лиснат зеленук со подгревање се создаваат материи кои би можеле да бидат канцерогени.
17.01.2017, 21:35

ЗДРАВЈЕ
Тироидната жлезда влијае на 5 важни органи: Ако не се лечи, остава тешки последици!
Хормоните на оваа жлезда управуваат со брзината со која се разградува старото коскено ткиво. Ако тој процес е забрзан, старото ткиво се уништува пред да биде за...
17.01.2017, 10:09

ЗДРАВИ НАВИКИ
"Месец дена водата ја пиев на ваков начин! И моето тело процвета!"
"Еден ден, уморна од фактот дека сум постојано уморна, се запрашав која е таа тајна на жените од Јапонија, кога сите тие имаат порцеланска кожа и прекрасна фигу...
16.01.2017, 10:07

ЗДРАВЈЕ
Хрват тврди дека најлошиот облик на рак го излечил со мед: Моја човечка должност е да ви го дадам овој рецепт!
На народната медицина овој лек ѝ е познат веќе со векови наназад, а благодарение на својот состав, уште одамна се смета и за света храна.
11.01.2017, 10:09

МИМИ СОВЕТУВА
Мими Јакимовска ве советува: Како да го стопиме салото после Новогодишните празници?
Поради малку нездравиот начин на исхрана, кој го наложуваше македонската кујна за празниците што изминаа, решивме да поразговараме со лице кое ќе ви даде неколк...
09.01.2017, 15:55

ЗДРАВ ПОЧЕТОК НА ДЕНОТ
Појадок кој гарантирано го топи салото: И слабеете, и вашиот метаболизам работи совршено!
Не само што има низок удел на масти, а висок удел на влакна кои го поттикнуваат варењето, ваквиот појадок има и низа од хранливи материи кои го намалуваат нивот...
09.01.2017, 10:18

ЗДРАВИ НАПИТОЦИ
Бомбастичното смути на Џенифер Лопез: Рецепт поради кој “се пука” од енергија!
Смутито коешто го пие пејачката е богат со влакна, протеини и омега-3 масни киселини и може слободно да се користи и како замена за оброк.
07.01.2017, 17:19

ЗДРАВЈЕ
Содата бикарбона ќе излечи дури четири болести: Но само ако се консумира на овој начин!
За содата бикарбона велат дека е магичен прав којшто го исцелува целиот организам...
05.01.2017, 18:12

ДРЕВЕН ЕЛИКСИР
Напиток на иднината: Подгответе вкусен еликсир од куркума кој ќе направи чуда за вашето тело!
Куркумата важи за еден од најздравите зачини бидејќи поседува куркумин којшто има антибактериски, антивирусни, антивоспалителни, антиоксидансни и антиканцероген...
05.01.2017, 13:58

ЗДРАВЈЕ
Изгмечете банана и додадете ги овие две состојки! И цела зима нема ниту да се закашлате
Дали ве измачуваат хронична кашлица и бронхитис? Испробајте ја оваа мешавина, резултатите со сигурност ќе ви се допаднат!
04.01.2017, 09:48

ЗДРАВИ НАМИРНИЦИ
Одвечер натопете бадеми во вода, наутро изедете ги! Резултатите ќе ве воодушеват!
Традиционалната кинеска медицина вели дека е многу важно за бадемите преку ноќ да се потопуваат во вода, а потоа наутро да се изедат излупени. А еве и зошто е т...
03.01.2017, 10:54

ЗДРАВИ НАПИТОЦИ
Варено вино од коприва: Најмоќниот напиток против десетина болести
Здравите коски, заштитата на внатрешните органи и изобилството од витамини и минерали коишто може да спречат тешки болести се само некои од предностите на копри...
27.12.2016, 12:35

ЗДРАВЈЕ
Дали знаете што е тоа канцелариски вирус?
Отворениот работен простор со повеќе од дваесетина вработени денес е честа појава во модерните компании.
23.12.2016, 10:13

ЗДРАВИ НАМИРНИЦИ
10 супермоќи на коренот со којшто многу полесно ќе ја “преживеете” зимата
Иако станува збор за азиски зачин, свежиот ѓумбир денес е достапен во речиси секој македонски супермаркет по релативно пристапна цена за килограм.
22.12.2016, 10:19

ЗДРАВИ НАМИРНИЦИ
Моќното цвекло: 5 најважни факти за коренестата кралица на зимата
Каква е воопшто таа зима во којашто не се застапени сочните салати од цвекло?
21.12.2016, 13:35

ЗДРАВЈЕ
Излечете ја настинката за само еден ден: Овој природен рецепт им помага на сите!
Нема потреба веднаш да посегнувате по лекови, само следете ги овие едноставни чекори...
20.12.2016, 16:01

ЗДРАВЈЕ
Усните откриваат какво е вашето здравје
Источната народна медицина има исклучително интересно толкување за здравствената состојба на еден човек токму според бојата на неговите усни. Погледнете се во о...
19.12.2016, 21:16

ИСТРАЖУВАЊА
3 клучни разлики помеѓу путерот и маста: Што е подобар избор според нутриционистите?
Путерот содржи млечен протеин казеин и лактоза, што е проблем ако сте чувствителни на млечни производи, додека кај маста нивното количество е значајно помало по...
15.12.2016, 11:09


12345678910 ... Последна

НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг