ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Костими за капење 2013 на Calzedonia
30.04.2013 | 17:00
Извор: Кармин
Прочитано: 3406 пати

Костимот за капење најдобро е да го купите на почетокот на сезоната. Тогаш ќе најдете бројче од секој модел што ви се допаѓа.

Италијанската компанија Calzedonia за ова лето повторно нуди одлични модели на костими за капење.

Можеби сеуште е рано за капење, но никако не е рано за одбирање на костим за капење.

Calzedonia нуди најразлични модели во софистицирани нијанси на виолетова, сина и црвена боја, со гламурозна црна класика зачинета со детали, односно двобојни модели.

Еве нешто од овогодинешната колекција:

КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД МОДА И УБАВИНА

СЕЛЕБРИТИ
Ја обожувавме како Мортиша, но како изгледа таа денес?
Анџелика Хјустон е дефинитивно една од најпознатите актерки од нејзината генерација која што се истакна со бројни квалитетни улоги во повеќе култни филмови. Зарем постои некој кој што не се сеќава на Мортиша?
28.07.2015, 22:34


МОДА И УБАВИНА
Инспирација за сите жени со облини: Бикинито никому не му стои подобро, отколку на неа!
Можеби сè уште не сте слушнале за Наташа Окли, но кога ќе ги видите нејзините фотографии сосема сигурно ќе ја запомните. Зошто? Затоа што бикинито дефинитивно никому не му стои толку добро како што ѝ стои на неа!
28.07.2015, 14:54


МОДА И УБАВИНА
Заборавете на сите блогерки, ние ја имаме победничката: Во неа е заљубена и Кајли Џенер, а вас ќе ве остави без здив!
Џордан Боун (25) останала парализирана од градите надолу во стравична сообраќајна незгода кога имала само 15 години.
27.07.2015, 19:16


СЕЛЕБРИТИ
Еднаш супермодел, засекогаш супермодел: Иман наполни 60 години, а изгледа така добро!
Супермоделот Иман го одбележа својот 60-ти роденден со серија од фотографии на нејзиниот Instagram профил. Преубавата модна икона за себе ја постави ознаката #Iman60 за да покаже дека годините сепак не ја одредуваат убавината.
27.07.2015, 17:12


МАНИКИР
Ги сакате популарните гелни нокти? Можеби ќе го промените вашето мислење кога ќе го прочитате ова
Гел маникирот е веројатно и едно од најубавите нешта кои што жените го прават за себе. Со гел на вашите нокти, најмалку две недели сте сигурни дека вашите нокти ќе изгледаат сосема совршено.
25.07.2015, 15:06


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Заборавете на сите блогерки, ние ја имаме победничката: Во неа е заљубена и Кајли Џенер, а вас ќе ве остави без здив!
Џордан Боун (25) останала парализирана од градите надолу во стравична сообраќајна незгода кога имала...
МОДА И УБАВИНА
Инспирација за сите жени со облини: Бикинито никому не му стои подобро, отколку на неа!
ЖИВОТНИ ПРИКАЗНИ
Пред десет години таа доживеа страшна трагедија, но денес таа е на чекор од освојувањето на своите соништа!
УСПЕШНИ ДАМИ
Овие спортистки буквално се капат во пари: Која е нивната тајна – убавината или талентот?
ОСВЕЖИТЕЛНИ НАПИТОЦИ
Лемонана: Највкусниот освежителен напиток на светот!

ВИДЕО ВЕСТИ

Направете го најлудиот сладолед кој што сте го пробале
Сладоледите не мора секогаш да бидат комплицирани и да се состојат од многу состојки. Ако сè уш...
СЕКСИ АНКЕТА
"Секси слепи баби": Препознај го половиот орган на твоето момче!
МОЌТА НА ШМИНКАТА
Не верувате во магија? Иако не делува така, на овие фотографии е прикажана истата жена

ФОТО ВЕСТИ

Дива на нејзината мајка: Презгодна и ексцентрична, може ли да погодите чија е оваа ќерка?
Нејзината мајка ја следат милиони обожаватели на друштвените мрежи, а таа со своите 18 години е потп...
ФИТНЕС И ДИЕТИ
Толку многу ослабела, што никој не ѝ верувал: Подигнатата маичка ја покажува и цената
МОДА И УБАВИНА
Заборавете на сите блогерки, ние ја имаме победничката: Во неа е заљубена и Кајли Џенер, а вас ќе ве остави без здив!

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг