ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Астролошки профил: Лав
20.04.2013 | 16:29
Извор: Кармин
Прочитано: 4785 пати

Горделиви, креативни и арогантни. Ова се само неколкуте карактеристики кои ги опишуваат оние кои се родени во знакот на Лав. Дознајте што ѕвездите ви предвидуваат и како влијаат на вашата личност, љубов, секс и кариера.

Карактеристики на Лавот

Симбол: Лав
Елемент: Оган
Спротивен знак: Водолија
Група: Интелектуална
Среќен камен: Рубин
Поларитет: Позитивен
Период: 23 јули - 22 август
Поволна боја: златна, портокалова


Личноста на Лав

Лавот е драматичен, креативен, и дружељубив знак кој го има клучниот збор магнетизам со добра причина. Огнен и самоуверен, на шармот на Лавот може да биде скоро невозможно да му се одолее. Поминува доста време со семејството и пријателите и вложува доста напор на работната сцена.


Лав во љубовта

Овој огнен знак е страстен и искрен со чувствата. Кога станува збор за секс, можете да очекувате Лавот да биде авантурист, забавен, и многу енергичен. Има јасно дефинирана линија на поделба помеѓу сексот и љубовта кај Лавот.

Партерите се избираат за нивната подготвеност да му овозможат на Лавот да е оној кој ќе води во врската. Тие бараат непотиснати љубовници кои не се самосвесни. Партнерот треба да биде на иста интелектуална должина како и Лавот.


Лав во кариерата

Лавот е сторител. "Ќе" е клучна фраза за овој знак. Има многу енергија спакувана во овој знак, и тој е секогаш зафатен, без разлика на тоа што се случува околу него. Тој е амбициозен, креативен, и оптимистички настроен. Лав сака да биде апсолутно најдобар во неговата професија и способности.

Кариери кои го овозможуваат драматичниот талент на Лав, како што се глумењето и забавувањето се идеални за него. Ваквите кариери му даваат слобода на Лавот. Другите занимања како што се менаџирање, предавање, и политика се добро прилагодени, исто така. Нештата што го ставаат Лавот во водечката позиција му даваат на овој знак можност да го направи она што му доаѓа природно.


Клучни зборови

Силни страни:
Духовитост, креативност, горделивост, страст, великодушност.
Слабости:
Ароганција, тврдоглавост, нефлексибилност, егоцентричност, мрзеливост.
Харизматични особини:
Моќни, силни, "кралски" манири.
Допаѓања:
Театар, одмори, скапи нешта, светли бои, дружења со пријателите.
Не допаѓања:
Да бидат игнорирани, да не се во центарот на вниманието, соочување со тешката реалност.КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД АСТРО

АСТРО
Со години живеете во заблуда: Дознајте кој е вашиот вистински хороскопски знак!
Мислите дека сте Девица, а целиот живот сте убедени дека имате карактеристики на Стрелец? Нештата сепак стојат малку поинаку.
31.03.2015, 18:04


АСТРО ВОДИЧ
Овие два хороскопски знаци се едноставно родени да бидат шефови
Сите ние сакаме големи кариери, но сепак најголема шанса да го остварат тоа имаат овие два знака од зодијакот.
19.03.2015, 23:20


АСТРО
Кои три хороскопски знаци се најголеми лажговци?
Покрај овие луѓе, едноставно мора да поседувате и очи на вашиот грб! Ако не сте сигурни колку може да им верувате на некои од вашите пријатели, партнерот и колегите, проверете дали и тие се наоѓаат помеѓу овие три хороскопски знаци - бидејќи тие лажат толку ноншалантно, како тоа да е најприродното нешто на светот.
11.03.2015, 13:55


КИНЕСКИ ХОРОСКОП
Кинески хороскоп за "подебел" паричник: Како да изберете боја на паричникот според вашиот знак
Како да поттикнете добра финансиска енергија? Источните учители советуваат да изберете паричник во одговарачка боја според вашиот знак.
26.02.2015, 20:15


АСТРО
Дали сте и вие помеѓу нив? Овие хороскопски знаци го оставаат спротивниот пол без здив!
Некои хороскопски знаци просто зрачат и го привлекуваат спротивниот пол, а вие погодете дали сте и вие помеѓу нив.
19.02.2015, 17:15


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Нејзината половина е два ипол метра, но таа сепак успеа да пронајде маж кој ја обожува! Еве и како
Дали некогаш претходно сте виделе дама која има вака голем обем на половината? Гелја е жената која и...
СОЦИЈАЛЕН ЕКСПЕРИМЕНТ
Оваа згодна девојка повика 100 момци на секс, а нивната реакција беше крајно неочекувана
НЕОБИЧНА УЖИНКА
После ова никогаш повеќе нема да ја гледате со исти очи: Секс-бомбата изеде штурец!
КУЛИНАРСКИ ГРЕШКИ
Најлошите кулинарски катастрофи: Опуштете се, секогаш постои некој помалку умешен од вас!
СЕЛЕБРИТИ
Краток шорц и проѕирна маичка? Зошто да не... Таа покажа дека и ваквиот спој може да изгледа одлично

ВИДЕО ВЕСТИ

Видео запис кој ќе ве насмее до солзи: Таа ја уништи Кајли Џенер со својот туторијал за поголеми усни!
Новиот видео запис стана инстантно популарен на интернет мрежата, а темата е повторно секако, предиз...
СОЦИЈАЛЕН ЕКСПЕРИМЕНТ
Оваа згодна девојка повика 100 момци на секс, а нивната реакција беше крајно неочекувана
НЕОБИЧНА УЖИНКА
После ова никогаш повеќе нема да ја гледате со исти очи: Секс-бомбата изеде штурец!

ФОТО ВЕСТИ

Оваа фотографија од две трудници налути половина планета: Што мислите вие?
Откако оваа фотографија доби голем број на "лајкови" на друштвената мрежа Facebook, Мелани и Ванеса ...
ЖИВОТНИ ПРИКАЗНИ
Нејзината половина е два ипол метра, но таа сепак успеа да пронајде маж кој ја обожува! Еве и како
ИНТЕРЕСНО
Погледнете: Оваа жена веројатно ве нацртала и вас!

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг