ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Астролошки профил: Лав
20.04.2013 | 16:29
Извор: Кармин
Прочитано: 5321 пати

Горделиви, креативни и арогантни. Ова се само неколкуте карактеристики кои ги опишуваат оние кои се родени во знакот на Лав. Дознајте што ѕвездите ви предвидуваат и како влијаат на вашата личност, љубов, секс и кариера.

Карактеристики на Лавот

Симбол: Лав
Елемент: Оган
Спротивен знак: Водолија
Група: Интелектуална
Среќен камен: Рубин
Поларитет: Позитивен
Период: 23 јули - 22 август
Поволна боја: златна, портокалова


Личноста на Лав

Лавот е драматичен, креативен, и дружељубив знак кој го има клучниот збор магнетизам со добра причина. Огнен и самоуверен, на шармот на Лавот може да биде скоро невозможно да му се одолее. Поминува доста време со семејството и пријателите и вложува доста напор на работната сцена.


Лав во љубовта

Овој огнен знак е страстен и искрен со чувствата. Кога станува збор за секс, можете да очекувате Лавот да биде авантурист, забавен, и многу енергичен. Има јасно дефинирана линија на поделба помеѓу сексот и љубовта кај Лавот.

Партерите се избираат за нивната подготвеност да му овозможат на Лавот да е оној кој ќе води во врската. Тие бараат непотиснати љубовници кои не се самосвесни. Партнерот треба да биде на иста интелектуална должина како и Лавот.


Лав во кариерата

Лавот е сторител. "Ќе" е клучна фраза за овој знак. Има многу енергија спакувана во овој знак, и тој е секогаш зафатен, без разлика на тоа што се случува околу него. Тој е амбициозен, креативен, и оптимистички настроен. Лав сака да биде апсолутно најдобар во неговата професија и способности.

Кариери кои го овозможуваат драматичниот талент на Лав, како што се глумењето и забавувањето се идеални за него. Ваквите кариери му даваат слобода на Лавот. Другите занимања како што се менаџирање, предавање, и политика се добро прилагодени, исто така. Нештата што го ставаат Лавот во водечката позиција му даваат на овој знак можност да го направи она што му доаѓа природно.


Клучни зборови

Силни страни:
Духовитост, креативност, горделивост, страст, великодушност.
Слабости:
Ароганција, тврдоглавост, нефлексибилност, егоцентричност, мрзеливост.
Харизматични особини:
Моќни, силни, "кралски" манири.
Допаѓања:
Театар, одмори, скапи нешта, светли бои, дружења со пријателите.
Не допаѓања:
Да бидат игнорирани, да не се во центарот на вниманието, соочување со тешката реалност.КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД АСТРО

АСТРО
Астро: Овие знаци се зависни од секс, а еден од нив е посебно незаситен и буквално подготвен на сè!
Сите ние го сакаме сексот, но во зодијакот има и такви кои што едноставно не можат без "креветски активности". Запознајте ги.
09.11.2015, 17:35


АСТРО
По овие знаци во зодијакот се вртат буквално сите: Дали погодувате кои се трите најубави знаци во хороскопот?
Не велиме дека оваа поделба е исклучива, но според хороскопот, ова се трите најубави знаци.
02.11.2015, 17:15


АСТРО
Бегајте од нив: Ова е убедливо најповршниот знак во хороскопот!
Кој кажа дволични? Ова е само благ израз за овие бескарактерни личности, кои што мислат едно, друго и трето, а потоа прават нешто десето.
21.10.2015, 18:25


АСТРО
Тибетски хороскоп: Пронајдете го вашиот пат до мудроста
Тибетскиот хороскоп се темели на верувањето во дванаесет патишта до мудроста, а секој човек, во зависност од датумот на раѓањето има свој пат до мудроста, цел и кармичка задача која ќе мора да ја оствари во својот живот.
20.10.2015, 10:20


СОНОВНИК
Дали изминатата ноќ сонувавте секс? Еве што точно значат "безобразните" соништа
Да не се лажеме – сите ние барем еднаш сме сонувале секс со сегашниот или поранешниот партнер, шефот, колегата, некој познат актер, па дури и со животно. Но, што значи сето тоа?
05.10.2015, 16:25


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Овој фотограф ги помести границите на еротиката: Уметничките дела на Хелмут Њутн повторно пред публиката
Модните и еротските фотографии својата популарност му ја должат токму на еден фантастичен фотограф.
СЕЛЕБРИТИ
Пластичен хирург открива: Џен сепак не е природно убава и млада. Ова е нејзината тајна!
ИСТРАЖУВАЊА
Еден дел од вашето тело мажите го обожуваат – а вие постојано го запоставувате!
ЛОНДОН
Школската пријателка на Кејт Мидлтон ги организира најлудите женски секс забави!
СЛАВНИ ВЕНЧАВКИ
Детаљ којшто успеа да го украде целото внимание на венчавката на Софија Вергара: Торта како од бајките!

ВИДЕО ВЕСТИ

Ви преостана пире од компири? Веројатно не ни помислувате за тоа каков специјалитет може да направите!
Ако сте гладни, овојпат ви предлагаме да го прескокнете овој рецепт, бидејќи буквално моментално "ќе...
НЕСЕКОЈДНЕВНО
Ова не е слика од хорор филм: Запознајте го семејството на "современите Златокоси"
МАНИКИР
Пред да пристигне првиот снег направете си "џемпер-нокти": Вистински хит за оваа зима!

ФОТО ВЕСТИ

Како оваа девојка од поранешна Југославија му стана жена на моќниот Доналд Трамп?
Меланија Трамп денес сите ја познаваат како сопруга на американскиот милијардер Доналд Трамп. Нејзин...
МОДА И УБАВИНА
Овој фотограф ги помести границите на еротиката: Уметничките дела на Хелмут Њутн повторно пред публиката
СЕЛЕБРИТИ
Сега носи крилја, но по сè изгледа дека Кендал и не е Ангел во вистинска смисла на зборот

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг