ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Спас за мокрите чевли! Со овој трик ќе ги исушите буквално додека да трепнете!
12.01.2017 | 11:24
Извор: Кармин
Прочитано: 5889 пати

Дожд, снег, студ и мокри чевли! Дали постои полоша комбинација од оваа? Токму затоа овојпат ви донесуваме трик со чијашто помош вашите обувки ќе бидат суви додека да трепнете!

Кога обувките добро ќе ги намокрите, што е секако гарантирано во вакви временски услови, ќе пројде доста време додека тие во потполност да се исушат и да бидат подготвени за нова тура газење по раскашавениот снег. Но, постои трик со којшто може значајно да го забрзате целиот процес.

Се прашувате во што се состои трикот? Во старите весници! Сè што треба да направите е да ја извадите влошката од чевлите ако може да се извади, а потоа во обувките да вметнете стуткани стари весници. Оставете ги извесно време на суво место и тоа е тоа!

А ако сакате значајно побрз резултат, ставете ги покрај радијатор или грејалка, само внимавајте да не ги ставите премногу блиску до изворот на топлина, туку оставете ги некаде на страна, кадешто нема да бидат директно изложени на премногу топол воздух.А ако пак немате водоотпорни чизми, тогаш овој трик ќе ви помогне за вашите стапала секогаш да бидат суви и стоплени!


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД МОДА И УБАВИНА

КРАЛСКА МОДА
Што е тоа што прави Кејт Мидлтон и секоја друга жена да биде кралица на стилот? Еден моден детаљ менува сè!
Каде и да се појави, војвотката од Кембриџ станува главна тема помеѓу светските модни критичари.
17.01.2017, 19:16


ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
Некој се досетил, па решил да внесе мала промена во понудата на костими за капење за следната сезона. И колку и да е бизарен новиот тренд, многу дами се чини дека веднаш го прифатија...
17.01.2017, 17:06


СЕЛЕБРИТИ
Старлетата и контроверзната мајка открива како изгледала пред силиконите: Ќе се изненадите!
Кети Прајс, попозната како Џордан, е вистински љубител на пластичните операции. Последно, минатата година, таа по осми пат ги оперираше градите!
16.01.2017, 16:54


СЕЛЕБРИТИ
Бразилската убавица дефинитивно има силикони: А овие фотографии се клучен доказ!
Алесандра Амбросио е главна ѕвезда овие денови на плажите во Бразил.
13.01.2017, 21:18


СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...
Не треба да судите некому според облеката, бидејќи таа не го чини човекот. Сепак, забуни неретко прават токму оние коишто на себе си можат да си дозволат сè што ќе посакаат, но сепак изненадуваат со својот избор.
13.01.2017, 16:25


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

"Месец дена водата ја пиев на ваков начин! И моето тело процвета!"
"Еден ден, уморна од фактот дека сум постојано уморна, се запрашав која е таа тајна на жените од Јап...
СЕЛЕБРИТИ
Старлетата и контроверзната мајка открива како изгледала пред силиконите: Ќе се изненадите!
СОВЕТИ
Сите предмети во домот имаат свој рок на траење. Знаете ли кога треба да ја замените кујнската даска или перницата?
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
КУЈНА И РЕЦЕПТИ
Вкусна, лесна и брза вечера? Вистински одговор се шпагетите!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг