ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Ова е жената поради која еден моќен човек денес заплака јавно...
11.01.2017 | 21:18
Извор: Кармин
Прочитано: 10334 пати

Барак Обама во својот проштален претседателски говор ја искористи приликата да ѝ се заблагодари на сопругата Мишел и на ќерките, за жртвувањето на својот приватен живот поради неговите политички соништа, што сите присутни, па и него, ги доведе до солзи.

Барак Обама ѝ се заблагодари на својата прва дама, којашто е покрај него веќе 25 години, а која “улогата којашто воопшто не ја барала, ја прифатила со таква храброст, грациозност, стил и добра волја”, изјавил тој, после што направил пауза за да ги избрише солзите од лицето...


- Направи од Белата куќа место коешто им припаѓа на сите. Новите генерации денес имаат повеќе цели бидејќи те имаат токму тебе како пример. Ме направи да бидам горд, а оваа земја уште повеќе горда, изјавил Барак пред публиката во Чикаго.


Гордиот татко потоа им се заблагодарил на двете ќерки, Мајли и Саша, бидејќи тие пораснале во добри девојки и покрај “чудните околности”.

- Со години живеевте под будното око на јавноста и тој терет со леснотија го носевте. Од се што постигнав, најгорд сум на тоа што сум твој татко, изјавил Обама, обраќајќи ѝ се на 18-годишната Малија, којашто едвај се воздржала за да не заплака.


Помладата ќерка Саша (15) овојпат не можела да присуствува на прошталниот говор на својот татко.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ФАМИЛИЈА

СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!
Најголемата промена во животот на една жена се случува токму за време и после бременоста.
18.01.2017, 17:23


ЖИВОТОТ Е ЕДЕН
Среќен е само оној којшто ги сфатил овие 8 лекции: Четвртата е толку тешка за совладување...
Сетете се на тоа дека лошите нешта коишто ни се случуваат се всушност најдобри животни лекции.
13.01.2017, 14:51


СВАДБЕНИ ФОТОГРАФИИ
Свадбен албум каков што сите посакуваат: Ова се најубавите фотографии од венчавки од 2016-та!
Фотографиите од нашата венчавка заземаат посебно место во нашиот живот кај секој од нас, а во денешно време кога и друштвените мрежи заземаат исто толку посебно место, многу парови се трудат да бидат оние најоригиналните.
10.01.2017, 14:27


СЕЛЕБРИТИ
Се ожени најплатениот и најубавиот турски актер: Погледнете како изгледа неговата сопруга!
Водечкиот турски актер Мурат Јилдирим неодамна во Истанбул го кажа своето судбоносно “да”. Ова за него е второ стапнување пред олтарот, а неговата нова избраничка е убавата актерка Иман Елбани.
05.01.2017, 21:01


КОРИСНИ ТРИКОВИ
5 трикови кои ќе ви помогнат да се движите по снег и мраз како професионалец!
Како што веќе најавија метеоролозите, пред нас се исклучително ниски температури и многу, многу мраз!
05.01.2017, 10:12


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг