ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Во Холивуд владее нов тренд: Неверојатно е евтин, а дава одлични резултати!
11.01.2017 | 19:11
Извор: Кармин
Прочитано: 3252 пати

Доделувањето на Златните глобуси кое се одржа пред два дена во Лос Анџелес, донесе нови филмски и телевизиски лауреати, многу добар стил, многу модни промашувања и нов моден тренд.

А токму новиот моден тренд го промовираа Сиена Милер и Мишел Вилијамс.


Се работи за црната машничка, којашто може да се носи на повеќе начини. Актерките и ќе ви покажат како! А она најважното во врска со новиот тренд е податокот дека може да го следите со минимални трошоци.

За да направите машнички како оние коишто ги понесоа Сиена и Мишел, доволно е да издвоите 50-на денари колку што најмногу би ве чинел купениот материјал.
А ништо помалку значајно не е ниту тоа што вака пристапните машнички прават чуда за вашиот изглед.

А Сиена и Мишел ги носат вака!


Актерката и една од најдобро облечените ѕвезди со години наназад машната ја користи за да создаде лежерно-елегантна фризура, таканареченото коњско опавче.

Од друга страна пак, со добро потстрижена коса и машничка за коса може да се стилизирате за само десетина минути. Сиена Милер овој моден детаљ одлично го вклопила со романтична модна комбинација и секогаш гламурозните бисери.

Ние ви предлагаме слободно да го следите нивниот пример, а ако сте за малку поекстравагантна верзија, погледнете го модниот предлог на Мишел Вилијамс.


Актерката машната ја употребила како ѓердан. Ваквиот накиет е истовремени шик, елегантен и оригинален и (бидејќи е навистина важно, па повторуваме) многу пристапен.

Па, како ви се допаѓа новиот холивудски тренд?


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД МОДА И УБАВИНА

СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
Актерката Ева Лонгорија веќе некое време наназад гордо и удобно ужива во својата нова фигура – со неколку килограми одвишок.
19.01.2017, 13:46


ЗИМСКА НЕГА
Важен совет за сите дами: Негувајте ги стапалата и во зима!
И зимската нега на стапалата е подеднакво важна како и онаа во текот на летниот период.
18.01.2017, 14:44


КРАЛСКА МОДА
Што е тоа што прави Кејт Мидлтон и секоја друга жена да биде кралица на стилот? Еден моден детаљ менува сè!
Каде и да се појави, војвотката од Кембриџ станува главна тема помеѓу светските модни критичари.
17.01.2017, 19:16


ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
Некој се досетил, па решил да внесе мала промена во понудата на костими за капење за следната сезона. И колку и да е бизарен новиот тренд, многу дами се чини дека веднаш го прифатија...
17.01.2017, 17:06


СЕЛЕБРИТИ
Старлетата и контроверзната мајка открива како изгледала пред силиконите: Ќе се изненадите!
Кети Прајс, попозната како Џордан, е вистински љубител на пластичните операции. Последно, минатата година, таа по осми пат ги оперираше градите!
16.01.2017, 16:54


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!
ЗДРАВИ НАВИКИ
Златна утринска навика: Успешните жени кафето го заменија со ова, а тоа ви го советуваат и на вас!
НЕОДОЛИВИ ДЕСЕРТИ
Совршен колач, мек како душа: Куглов со чоколадо и портокал...
ЗИМСКА НЕГА
Важен совет за сите дами: Негувајте ги стапалата и во зима!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг