ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Од овие три убавици, една е мајка и има 45 години! Дали погодувате која?
11.01.2017 | 14:25
Извор: Кармин
Прочитано: 19545 пати

За Натали, Џасмин и Тамике Вардел речиси сите мислат дека се сестри, но едната од нив има 45 години и всушност ги родила другите две. Дали може да погодите која од нив е мајката, а кои се ќерките?

Натали Вардел од Австралија има единствен проблем – луѓето постојано ја мешаат со ќерките и мислат дека овие три дами се сестри.

All we need is @montanawardell be 18 and the Wardell girls will be complete 💕 #mybestfriends #familyiseverything #mumanddaughters

A photo posted by ✖️ Jazmyne Wardell ♡ (@jazmynewardell) on


- Луѓето постојано прашуваат дали сме сестри, а некогаш дури мислат и дека Џастин (постарата ќерка) е моја мајка, бидејќи е висока, а јас сум ниска, вели Натали (лево) за Daily Mail.

Иако е повеќе од двојно постара од своите ќерки – Џасмин (21) и Тамике (19), тие три заедно излегуваат да се забавуваат.


- Мислам дека тоа за мене е комплимент. Луѓето постојано ми говорат дека се трудам да ги копирам, но јас имам руса коса уште од 15-та година. Тоа е едноставно генетика.

so lucky I get to call these two my Bestfriends 💕 #plusmontana #shesnotoldenoughtofestivalyet

A photo posted by ✖️ Jazmyne Wardell ♡ (@jazmynewardell) on


Can't wait to be partying up in Canberra next weekend with my Mumma 👸🏼 #summmernats #tookeeen

A photo posted by ✖️ Jazmyne Wardell ♡ (@jazmynewardell) on


Мајката и ќерките имаат огромна страст кон автомобилите, а интересно е дека Натали нивниот татко го запознала токму на таков начин – му се возхитувала на неговиот автомобил додека била во шопинг...

#poser#monaro#simmons#cammed#ls1#mydaily ❤️

A photo posted by Natalie Wardell (@natwardz_miss5l) onКОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД МОДА И УБАВИНА

НЕГА
Масла за лице кои ќе направат чуда за Вашата кожа!
Маслата за лице, во последно време привлекуваат сè поголемо внимание кај жените. Иако маслата се сметаат за предизвикувачи на масна кожа, тие во поголемиот дел од случаите делуваат смирувачки и хидратантно.
23.02.2017, 17:47


НЕГА НА КОЖА
Кралица на цвеќињата – роза за нежна кожа!
Розата – кралицата меѓу цвеќињата има мирис кој ги фасцинирал жените уште од времето на Клеопатра. Во древната Индија, водата од рози се користела за посебни религиски ритуали, а во античка Грција и на Истокот се користела за подобрување на вкусот на егзотичните десерти, посебно на баклавата.
22.02.2017, 14:44


БЕСПРЕКОРЕН ИЗГЛЕД
Откриени најголемите лаги на beauty блогерките
Не се само филтрите на телефонот “виновници” за совршените Инстаграм фотографии.
21.02.2017, 13:33


ШМИНКА
Како да препознаете дали сте зависни од шминка?
Многу жени уживаат во шминкањето, бидејќи шминката нè прави посамоуверени и послободни. Често, многу од жените прават грешки, нанесувајќи огромни количини на шминка дури и за дневните комбинации, бидејќи така се чувствуваат сигурни во себе.
20.02.2017, 16:48


УЛИЧНА МОДА
Постари брачни парови кои поседуваат неверојатен стил
Тие се доказ дека може да се старее со достоинство и со стил, но и да се задржи подеднакво добриот вкус за мода.
18.02.2017, 13:19


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

За што служи фиоката под Вашата рерна?
Дали и Вие, како и повеќето жени на светот, ја користите онаа мала фиока под рерната за чување на та...
ЖИВОТНА СТОРИЈА
Фотографија која го расплака светот: Секојдневната борба со ракот на 10-годишниот Дрејк
ВЕЖБИ
Дали најмоќната вежба за стомачни мускули е навистина толку ефикасна?
ЖИВОТНА ПРИКАЗНА
“Бев вдовица и бремена, но потоа повторно се заљубив” – како истата трагедија го спои овој пар?
НЕГА
Масла за лице кои ќе направат чуда за Вашата кожа!

ВИДЕО ВЕСТИ

Дали најмоќната вежба за стомачни мускули е навистина толку ефикасна?
Една девојка се одлучила да ја испроба вежбата во која сите се колнат и да провери дали навистина се...
БЕСПРЕКОРЕН ИЗГЛЕД
Откриени најголемите лаги на beauty блогерките
ЖИВОТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА
Момчето ја навредувало поради нејзиниот изглед – сега ја бара назад!

ФОТО ВЕСТИ

Побарале да го напушти базенот за да не ги зарази другите – причината е апсурдна!
Лијан Хантер е девојка која добила псоријаза кога имала само пет години. Низ годините, нејзините дам...
ЖИВОТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА
Момчето ја навредувало поради нејзиниот изглед – сега ја бара назад!
СОВЕТИ ЗА УБАВИНА
Тајните на нејзиниот природен изглед: Таа знае како да ја истакне својата убавина

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг