ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Од овие три убавици, една е мајка и има 45 години! Дали погодувате која?
11.01.2017 | 14:25
Извор: Кармин
Прочитано: 17110 пати

За Натали, Џасмин и Тамике Вардел речиси сите мислат дека се сестри, но едната од нив има 45 години и всушност ги родила другите две. Дали може да погодите која од нив е мајката, а кои се ќерките?

Натали Вардел од Австралија има единствен проблем – луѓето постојано ја мешаат со ќерките и мислат дека овие три дами се сестри.

All we need is @montanawardell be 18 and the Wardell girls will be complete 💕 #mybestfriends #familyiseverything #mumanddaughters

A photo posted by ✖️ Jazmyne Wardell ♡ (@jazmynewardell) on


- Луѓето постојано прашуваат дали сме сестри, а некогаш дури мислат и дека Џастин (постарата ќерка) е моја мајка, бидејќи е висока, а јас сум ниска, вели Натали (лево) за Daily Mail.

Иако е повеќе од двојно постара од своите ќерки – Џасмин (21) и Тамике (19), тие три заедно излегуваат да се забавуваат.


- Мислам дека тоа за мене е комплимент. Луѓето постојано ми говорат дека се трудам да ги копирам, но јас имам руса коса уште од 15-та година. Тоа е едноставно генетика.

so lucky I get to call these two my Bestfriends 💕 #plusmontana #shesnotoldenoughtofestivalyet

A photo posted by ✖️ Jazmyne Wardell ♡ (@jazmynewardell) on


Can't wait to be partying up in Canberra next weekend with my Mumma 👸🏼 #summmernats #tookeeen

A photo posted by ✖️ Jazmyne Wardell ♡ (@jazmynewardell) on


Мајката и ќерките имаат огромна страст кон автомобилите, а интересно е дека Натали нивниот татко го запознала токму на таков начин – му се возхитувала на неговиот автомобил додека била во шопинг...

#poser#monaro#simmons#cammed#ls1#mydaily ❤️

A photo posted by Natalie Wardell (@natwardz_miss5l) onКОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД МОДА И УБАВИНА

СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
Актерката Ева Лонгорија веќе некое време наназад гордо и удобно ужива во својата нова фигура – со неколку килограми одвишок.
19.01.2017, 13:46


ЗИМСКА НЕГА
Важен совет за сите дами: Негувајте ги стапалата и во зима!
И зимската нега на стапалата е подеднакво важна како и онаа во текот на летниот период.
18.01.2017, 14:44


КРАЛСКА МОДА
Што е тоа што прави Кејт Мидлтон и секоја друга жена да биде кралица на стилот? Еден моден детаљ менува сè!
Каде и да се појави, војвотката од Кембриџ станува главна тема помеѓу светските модни критичари.
17.01.2017, 19:16


ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
Некој се досетил, па решил да внесе мала промена во понудата на костими за капење за следната сезона. И колку и да е бизарен новиот тренд, многу дами се чини дека веднаш го прифатија...
17.01.2017, 17:06


СЕЛЕБРИТИ
Старлетата и контроверзната мајка открива како изгледала пред силиконите: Ќе се изненадите!
Кети Прајс, попозната како Џордан, е вистински љубител на пластичните операции. Последно, минатата година, таа по осми пат ги оперираше градите!
16.01.2017, 16:54


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг