ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Свадбен албум каков што сите посакуваат: Ова се најубавите фотографии од венчавки од 2016-та!
10.01.2017 | 14:27
Извор: Кармин
Прочитано: 2685 пати

Фотографиите од нашата венчавка заземаат посебно место во нашиот живот кај секој од нас, а во денешно време кога и друштвените мрежи заземаат исто толку посебно место, многу парови се трудат да бидат оние најоригиналните.

А овие парови дефинитивно успеале во тоа. Токму затоа, овојпат ви ги претставуваме најдобрите фотографии од венчавки од 2016-та година.


Фотографиите се избрани од тимот од Junebug Weddings, којшто секоја година избира 50 највпечатливи фотографии од венчавки за изминатата година.

Оваа година на натпреварувањето коешто трае уште од 2008-та година учествувале речиси 9.000 фотографии од повеќе од 700 фотографи ширум светот.


- Она што ме прави да бидам најгорд поради овогодинешната колекција е тоа што може да ги почувствувате емоциите на свадбениот ден – тоа е едно многу моќно емотивно искуство, изјавил Кери Крукс, главен уредник на Junebug Weddings.


- Воопшто не ме чуди тоа што фотографиите настанале на толку оригинални локации, бидејќи светот е толку голем и постојат толку многу неистражени предели, додал тој.


Главна тема кај свадбените фотографии во последните година дена се токму патувањата, а фотографирањето на младенците на најразлични локации им дозволува на самите фотографи да ги поврзат во едно своите две големи љубови – патувањето и фотографијата, па токму затоа крајниот резултат е секогаш, без исклучок, импресивен.КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ФАМИЛИЈА

СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!
Најголемата промена во животот на една жена се случува токму за време и после бременоста.
18.01.2017, 17:23


ЖИВОТОТ Е ЕДЕН
Среќен е само оној којшто ги сфатил овие 8 лекции: Четвртата е толку тешка за совладување...
Сетете се на тоа дека лошите нешта коишто ни се случуваат се всушност најдобри животни лекции.
13.01.2017, 14:51


СЛАВНИ СЕМЕЈСТВА
Ова е жената поради која еден моќен човек денес заплака јавно...
Барак Обама во својот проштален претседателски говор ја искористи приликата да ѝ се заблагодари на сопругата Мишел и на ќерките, за жртвувањето на својот приватен живот поради неговите политички соништа, што сите присутни, па и него, ги доведе до солзи.
11.01.2017, 21:18


СЕЛЕБРИТИ
Се ожени најплатениот и најубавиот турски актер: Погледнете како изгледа неговата сопруга!
Водечкиот турски актер Мурат Јилдирим неодамна во Истанбул го кажа своето судбоносно “да”. Ова за него е второ стапнување пред олтарот, а неговата нова избраничка е убавата актерка Иман Елбани.
05.01.2017, 21:01


КОРИСНИ ТРИКОВИ
5 трикови кои ќе ви помогнат да се движите по снег и мраз како професионалец!
Како што веќе најавија метеоролозите, пред нас се исклучително ниски температури и многу, многу мраз!
05.01.2017, 10:12


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг