ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Кејт Мидлтон наполни 35 години: Мала приватна забава само за избрани гости!
10.01.2017 | 10:13
Извор: Кармин
Прочитано: 4421 пати

Војвотката од Кембриџ вчера го прослави својот 35-ти роденден, а приватната забава била наменета само за членовите на најтесното семејство.

Убавата Кејт својот прекрасен ден го минала со сопругот, принцот Вилијам, како и децата, принцот Џорџ и принцезата Шарлот во Анмер Хол. Повикани биле и нејзините родители, како и нејзината добра пријателка и кума на принцезата Шарлот, Софи Картер.

И уште утре војвотката планира да им се врати назад на своите кралски должности и ќе го има своето прво јавно појавување во Новата година, па токму за својот роденден таа одлучила сосема да се опушти во друштво на саканите и да ја сокрие својата прослава од љубопитните очи на јавноста.


За последен пат нејзини фотографии забележале папараците пред два дена, за време на посетата на кралското семејство на црквата во Сандригем, кадешто се појавила и кралицата Елизабета за којашто до неодамна се зборуваше дека се наоѓа во домашен притвор, поради тоа што јавно изјавила нешто што не би требало да го каже, а после што таа му се извинила на британскиот народ.

И иако се фотографирани од подалеку, дури и на недоволно јасните фотографии, се гледа една грациозна и елегантна модна комбинација токму во стилот на Кејт Мидлтон – црни чевли на висока потпетица, црн елегантен капут и богата, топла шубара.


На црковната миса покрај најтесните членови на кралското семејство, присуствувале и сестрата на Кејт, Пипа, нејзината мајка Керол, таткото Мајкл, како и братот Џејмс, а веднаш потоа тие се ангажирале околу последните подготовки за прославата на роденденот на Кејт, пишува Mirror.co.uk.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ДОМ И ДИЗАЈН

КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
Метеоролозите најавуваат дека пред нас претстои период во којшто ќе има многу врнежи од дожд и од снег... Па, дали сте вистински подготвени за таквите денови?
16.01.2017, 19:17


СОВЕТИ
Сите предмети во домот имаат свој рок на траење. Знаете ли кога треба да ја замените кујнската даска или перницата?
Колку често ја менувате даската за сецкање, а колку често перницата на којашто спиете?
16.01.2017, 15:32


СОВЕТИ ЗА ДОМАЌИНКИ
10 нешта кои никогаш не смеете да ги перете во машина за садови
Иако е најлесно сè да се стави во неа, без многу размислување, од друга страна, долгорочно гледано ако сакате да ги сочувате вредните парчиња некои од нив сепак би требало да ги исперете на рака.
11.01.2017, 17:03


КУЌИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Славната Ферхунде ужива во вистински луксуз: Ова е нејзиниот дом на крајбрежјето на Босфор!
Куќата освојува уште на прв поглед и едноставно е невозможно а да не ви разбуди убави емоции.
10.01.2017, 18:41


КУЌИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Иванка Трамп се сели во вила со 6 соби и 7 бањи: Погледнете го сиот тој луксуз “на квадат”!
А дали може да претпоставите кои ќе бидат први нејзини соседи?
09.01.2017, 14:07


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг