ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Некои жени се чиста магија: Шест показатели дека и вие сте од оние кои се фантастични во креветот...
09.01.2017 | 20:48
Извор: Кармин
Прочитано: 5532 пати

Претпоставуваме дека секоја дама, помалку или повеќе е свесна за своите сексуални “умешности”.

Токму како и со останатите нешта во животот, така и сексот може да биде добар единствено само ако сте слободни, отворени, опуштени и ентузијастични. А сето останато доаѓа спонтано...

Сексот нема за сите најважна улога во врската, но и во животот воопшто, но би се зачудиле кога би знаеле за колку жени тој е всушност навистина исклучително важен! Сексот влијае на нашето здравје, на нашите активност, и на самиот крај – токму поради него подобро се чувствуваме во сопствената кожа.

Сексуалните вештини се индивидуално нешто – сите ние сакаме поинакви нешта во спалната соба, но сепак, жените коишто може да ја понесат титулата “секс кралица” дефинитивно се разликуваат според одредени карактеристики.

Па драги дами, проверете... можеби тука ќе се пронајдете и себе си!


1. Пријателките секогаш бараат совет најпрво од вас

Ако на твоите пријателки им е потребна идеја за подигање на атмосферата во спалната соба, се знае кој ќе биде најпрво повикан – токму вие! Главно, најискусните во друштвото испробале многу пикантни нешта, па токму затоа пријателките се навикнати токму од овие дами да го добиваат и најдобриот совет!

2. Секси долна облека

Па добро, сите ние ја сакаме чипкастата и свилената долна облека, но вашата колекција е далеку побогата од тоа! Не само што вашиот партнер не ве гледа толку често во истите парчиња долна облека, туку за вас не се ништо чудни ниту подвезиците, секси чорапите, па дури и корсетите...

3. Играчки

Ако имате посебна фиока наменета само за секси играчките, тогаш се е јасно!


4. Пози

Ако сте ги испробале повеќето пози, што повеќе не можете да се сетите на ниту една која не сте ја пробале, тогаш сте секако вистински секс мајстор.

5. Утрински секс

Кај вас тој е редовен и воопшто не се поставува прашањето дали е застапен...

6. Мастурбирање

Па, ако вашиот маж е некаде на пат, или едноставно во моментот немате партнер, секако дека не сте “луди” за да ја пропуштите забавата. И онака, сè можете и сами!


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ЛИБИДО

УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа може да заврши и на интернет мрежата, а потоа сте готови!
17.01.2017, 15:08


ИСТРАЖУВАЊА
Да, мажите кај жените најмногу ги сакаат градите! Но не ги интересира големината, туку токму ова нешто!
Студија објавена во магазинот “Evolution and Human Behavior” вели дека мажите и навистина се најмногу привлечени од женските гради.
29.12.2016, 17:35


СОВЕТИ ЗА ДАМИ
Како заведуваат фаталните жени? Бидете една од нив!
Мажите ги обожуваат жените коишто знаат да ги “бутнат на колена” и да ги заведат како вистински фатални заводнички. Токму поради тоа, оваа вечер потрудете се да бидете една од нив!
21.12.2016, 21:18


ЖИВОТНИ ПРИКАЗНИ
Тој е едно “обично” момче, а неговата девојка е порно дива! Реакцијата на неговата мајка е непроценлива!
Ретко кој човек може да го издржи притисокот на славата на една девојка којашто е порно дива.
09.12.2016, 19:38


СИЛИКОНИ
Сакате да си вметнете силикони во градите? Овие работи мора да ги знаете пред операцијата!
Иако денес стана сосема нормално вештачки да ги зголемуваме градите, постојат совети кои треба внимателно да се прочитаат пред да се одлучите на операција.
07.10.2016, 16:38


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг