ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Иванка Трамп се сели во вила со 6 соби и 7 бањи: Погледнете го сиот тој луксуз “на квадат”!
09.01.2017 | 14:07
Извор: Кармин
Прочитано: 13780 пати

А дали може да претпоставите кои ќе бидат први нејзини соседи?

Иванка Трамп, најстарата ќерка на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, и нејзиниот сопруг Џеред Кушнер, наскоро би можело да им станат соседи токму на Барак Обама во елитната вашингтонска амбасадорска населба Калорама.

Семејството Обама уште во месец мај потврди дека тие изнајмиле куќа од 762 квадратни метри во елитната населба, а на само два блока од нивниот нов дом би требало да се досели Иванка Трамп заедно со сопругот и децата. Информацијата пред неколку дена ја пренесе месечникот The Washingtonian.

Брачниот пар Трамп-Кушнер потпишал договор за купување на куќа којашто е сместена северно од главниот американски град со агенцијата за недвижнини Washington Fine Properties, пишува месечникот, не наведувајќи прецизно за која точно населба станува збор.

Засега не е познато дали некогашната манекенка којашто има огромно влијание врз својот татко е само станар или и сопственик на куќата којашто е продадена на 22-ри декември за 5.5 милиони долари, а во која таа ќе се всели со семејството.

Инаку, споменатата недвижнина во историското предградие на Вашингтон поседува 6 модерно дизајнирани соби и 7 бањи.



А Барак Обама и неговата сопруга Мишел и преходно најавија дека ќе останат во главниот град на САД како нивната најмлада ќерка Саша би можела непречено да го заврши средното училиште. Тие својата нова куќа не ја купиле, туку ја изнајмиле, а недвижнината за последен пат е продадена во месец мај, 2014-та година, и тоа по цена од 5.295.000 долари.

Нивната вила е изградена во 1928-та година, има девет соби и исто толку бањи, гаражен простор за два автомобила како и паркинг простор којшто може да прими до десет возила.

Калорама е инаку историскa населба во Вашингтон, со најголем број на амбасади и резиденции на амбасадори, како и бројни други вашингтонски службеници. Локалните жители веќе се навикнати на постојаното присуство на полицијата и тајните служби во тој дел од градот, па сметаат дека доселувањето на семејството Обама во овој крај ќе направи населбата да стане уште побезбедна.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ДОМ И ДИЗАЈН

КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
Метеоролозите најавуваат дека пред нас претстои период во којшто ќе има многу врнежи од дожд и од снег... Па, дали сте вистински подготвени за таквите денови?
16.01.2017, 19:17


СОВЕТИ
Сите предмети во домот имаат свој рок на траење. Знаете ли кога треба да ја замените кујнската даска или перницата?
Колку често ја менувате даската за сецкање, а колку често перницата на којашто спиете?
16.01.2017, 15:32


СОВЕТИ ЗА ДОМАЌИНКИ
10 нешта кои никогаш не смеете да ги перете во машина за садови
Иако е најлесно сè да се стави во неа, без многу размислување, од друга страна, долгорочно гледано ако сакате да ги сочувате вредните парчиња некои од нив сепак би требало да ги исперете на рака.
11.01.2017, 17:03


КУЌИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Славната Ферхунде ужива во вистински луксуз: Ова е нејзиниот дом на крајбрежјето на Босфор!
Куќата освојува уште на прв поглед и едноставно е невозможно а да не ви разбуди убави емоции.
10.01.2017, 18:41


КРАЛСКИ СЕМЕЈСТВА
Кејт Мидлтон наполни 35 години: Мала приватна забава само за избрани гости!
Војвотката од Кембриџ вчера го прослави својот 35-ти роденден, а приватната забава била наменета само за членовите на најтесното семејство.
10.01.2017, 10:13


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг