ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Неверојатниот детаљ којшто ги поврзува филмовите “Сам дома” и “Пријатели”: Како успеавме да не го забележиме ова?!
04.01.2017 | 21:05
Извор: Кармин
Прочитано: 8856 пати

Мегапопуларниот филм “Сам дома” со години наназад за сите нас е омилена празнична разонода, а “Пријатели” ги гледаме буквално секојпат кога се репризираат.

Како тогаш успеавме воопшто да не го забележиме овој детаљ?!

Се сеќавате ли на епизодата од “Пријатели” кога Чендлер и Моника купуваат куќа во предградието? Може да се обложиме дека воопшто не сте забележале дека таа куќа веќе некаде сте ја виделе. Всушност, тоа е токму куќата на Кевин Мекалистер од филмот “Сам дома”.

Не ни верувате? Екипата од “22 Vision” направи и видео запис со докази дека навистина се работи за истата куќа.И иако Моника и Чендлер се вселија во куќа во едно предградие на Њујорк, а семејството Мекалистер живееше во Чикаго, од “22 Vision” тврдат дека оваа куќа всушност се наоѓа во Илиноис. Тие наводно веќе разговарале и со сопствениците на куќата коишто само ја потврдиле нивната теорија.

- Филмот “Сам дома” излезе во 1990-та година, а епизодата на “Пријатели” е емитувана во 2004-та година. Тие ги искористиле сток снимките од снимањето на филмот “Сам дома” при што веројатно мислеле дека никој нема да го забележи тоа, тврдат од “22 Vision”.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ФАМИЛИЈА

СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!
Најголемата промена во животот на една жена се случува токму за време и после бременоста.
18.01.2017, 17:23


ЖИВОТОТ Е ЕДЕН
Среќен е само оној којшто ги сфатил овие 8 лекции: Четвртата е толку тешка за совладување...
Сетете се на тоа дека лошите нешта коишто ни се случуваат се всушност најдобри животни лекции.
13.01.2017, 14:51


СЛАВНИ СЕМЕЈСТВА
Ова е жената поради која еден моќен човек денес заплака јавно...
Барак Обама во својот проштален претседателски говор ја искористи приликата да ѝ се заблагодари на сопругата Мишел и на ќерките, за жртвувањето на својот приватен живот поради неговите политички соништа, што сите присутни, па и него, ги доведе до солзи.
11.01.2017, 21:18


СВАДБЕНИ ФОТОГРАФИИ
Свадбен албум каков што сите посакуваат: Ова се најубавите фотографии од венчавки од 2016-та!
Фотографиите од нашата венчавка заземаат посебно место во нашиот живот кај секој од нас, а во денешно време кога и друштвените мрежи заземаат исто толку посебно место, многу парови се трудат да бидат оние најоригиналните.
10.01.2017, 14:27


СЕЛЕБРИТИ
Се ожени најплатениот и најубавиот турски актер: Погледнете како изгледа неговата сопруга!
Водечкиот турски актер Мурат Јилдирим неодамна во Истанбул го кажа своето судбоносно “да”. Ова за него е второ стапнување пред олтарот, а неговата нова избраничка е убавата актерка Иман Елбани.
05.01.2017, 21:01


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг