ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

8 квалитети на луѓето родени во месец јануари...
04.01.2017 | 14:28
Извор: Кармин
Прочитано: 3177 пати

Првиот месец во годината, месец јануари, означува нов почеток, а луѓето родени во овој месец, поседуваат широк спектар од квалитетни особини.

Некои од нив се прилично исклучителни, а во продолжение дознајте и за кои точно карактеристики станува збор.

Амбициозни

Луѓето родени во месец јануари, најчесто се исклучително амбициозни и секогаш си поставуваат високи цели. Сериозни се околу она што сакаат да го постигнат и ретко си дозволуваат за било што да ги спречи во остварувањето на своите цели.

Трудољубиви

Тие се многу вредни и трудољубиви, па се способни да постигнат многу, токму благодарение на својата борбеност и одлучност. Тие не се од оние луѓе коишто знаат да се “залежат и опуштат” туку секогаш се трудат во животот за да остварат колку што е можно повеќе...

Организирани

Тие се познати по своите огромни способности за организирање. Токму оваа особина ги прави да бидат одлични претприемачи кои управуваат со огромна самодоверба.


Трпеливи

Ова е особината според која луѓето коишто се родени во месец јануари се разликуваат од сите останати. Тие никогаш не очекуваат брзо резултати и веруваат во извршување на задачите без губење на трпението. Многу се трпеливи и во приватниот живот.

Енергични

Луѓето родени во овој месец се познати по својата енергична и полетна природа. Имаат голема енергија за живеење што често за другите може да биде и фрустрирачки.

Пријателски настроени

Потребен им е некој со којшто ќе може да ги споделуваат сите свои успеси и падови, па често може само за миг да се спријателат со другите луѓе. Тие важат за исклучително добри пријатели, бидејќи се од доверба и секогаш имаат разбирање за оние коишто ги опкружуваат.

Сочувствителни

Тие сочувствуваат со потребите на другите луѓе и секогаш се подготвени да им пружат рака за помош и спас на оние коишто тоа им е потребно. Непотребно е да се каже дека сите им гордеат поради оваа особина.


Претпазливи

Личностите коишто се родени во јануари се доста резервирани па не се движат наоколу викајќи на цел глас кога им е тешко во животот. Тие сакаат да минуваат одреден временски период во текот на денот “закопани” во своите мисли. Личностите родени во овој месец многу ретко, или речиси никогаш, не донесуваат “непромислени” одлуки.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД АСТРО

АСТРО
Овие три хороскопски знаци се вистински детектори за лаги: Нив никогаш не можете да ги измамите!
Астрологијата тврди дека овие три хороскопски знаци ја откриваат лагата буквално за миг...
31.10.2016, 13:48


АСТРО
Пазете се од овие три знаци! Можат да ја освојат секоја жена, но не и да и' останат верни
Дали сте подготвени да ризикувате со нив?
07.10.2016, 14:19


АСТРО
Овој хороскопски знак на сите им оди на нерви. Што мислите, кој?
Нивната ситничавост и неспособност за некогаш нешто да премолчат како и постојаната потреба за сè да стават на свое место навистина знае да иритира и малку се оние коишто можат сето тоа да го истрпат до крај.
18.07.2016, 09:44


АСТРО ЗАБАВА
Жените во овој хороскопски знак имаат најмали шанси да пронајдат сродна душа
Според астролозите, хороскопот може да открие многу аспекти од нашата личност. Хороскопот може многу да открие за љубовта, за бракот и за пронаоѓањето на вистинскиот партнер. Додека некои луѓе сметаат дека тоа е многу едноставно, други тешко наоѓаат некој кој им одговара.
30.06.2016, 14:40


АСТРО
Имате голема среќа ако сте еден од овие три хороскопски знаци: Тие живеат најдолго!
Хороскопот открива различни аспекти од нашите животи, но може ли да ни открие и колку долго ќе живееме?
06.06.2016, 21:36


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг