ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Како заведуваат фаталните жени? Бидете една од нив!
21.12.2016 | 21:18
Извор: Кармин
Прочитано: 6688 пати

Мажите ги обожуваат жените коишто знаат да ги “бутнат на колена” и да ги заведат како вистински фатални заводнички. Токму поради тоа, оваа вечер потрудете се да бидете една од нив!

Ако сакате да го заведете толку многу, што сликата од вашите секси тело и движења нема со денови да му излезе од главата, тогаш сте на вистинското место. Мажите се слаби на жените коишто знаат да го искористат своето “тајно оружје” на вистинскиот начин. Токму поради тоа, уште вечерва мора да му приредите жешка претстава со којашто ќе го купите – засекогаш.


А постојат и неколку начини на коишто може апсолутно да го импресионирате, како една вистински фатална жена.

Преку стомакот

Старата изрека дека љубовта оди преку стомакот постои со причина. Тоа не значи дека би требало секој ден да му готвите најразлични специјалитети, но одвреме навреме секако би требало да го изненадите со неговиот омилен оброк, облечени во високи потпетици и најсексапилниот фустан којшто го имате.


Домашни спа третмани

Масажа на грбот, стапалата, главата... Мажите сакаат да се опуштаат подеднакво колку што сакаат и жените, а најдобро минуваат веќе проверените нешта. Една масажа со сигурност добро ќе му дојде, а после масажата секако следи и најзабавниот дел.

Вистински допир во вистинско време

Секој маж има по некој дел од телото којшто е особено чувствителен, а кој ќе мора самите да го откриете. Еднаш кога ќе дознаете кој дел од телото е тоа токму кај него, може да го усреќите секогаш кога ќе посакате, па дури и да го добиете она што ви е потребно, ако го допрете на вистинското место.

Секси долна облека

Секако дека секојдневното носење на заводлива долна облека не е ниту секси, ниту пријатно. Но, со текот на времето дефинитивно би требало да ја збогатите својата колекција од килоти и градници со фантастични примероци коишто ќе ги облечете пред својот сакан.


Секси приказна

Вистинскиот збор во вистинското време може да направи огромна разлика, особено ако сакате да го расположите за секс. Малку “валканите” приказни не мора да ги ограничите само на вашата спална соба – испратете му “валкана” порака уште додека е на работното место и пуштете го да се црвенее во неговата канцеларија.

Нови места за секс

Спалната соба е секако исклучително удобно место за секс. Што значи дека може да биде и досадно место. Ако сакате да го излудите, заборавете на неа и некое време префрлете го сексот во некоја од другите простории во домот или надвор од него.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ЛИБИДО

УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа може да заврши и на интернет мрежата, а потоа сте готови!
17.01.2017, 15:08


ЖЕНСКО ЛИБИДО
Некои жени се чиста магија: Шест показатели дека и вие сте од оние кои се фантастични во креветот...
Претпоставуваме дека секоја дама, помалку или повеќе е свесна за своите сексуални “умешности”.
09.01.2017, 20:48


ИСТРАЖУВАЊА
Да, мажите кај жените најмногу ги сакаат градите! Но не ги интересира големината, туку токму ова нешто!
Студија објавена во магазинот “Evolution and Human Behavior” вели дека мажите и навистина се најмногу привлечени од женските гради.
29.12.2016, 17:35


ЖИВОТНИ ПРИКАЗНИ
Тој е едно “обично” момче, а неговата девојка е порно дива! Реакцијата на неговата мајка е непроценлива!
Ретко кој човек може да го издржи притисокот на славата на една девојка којашто е порно дива.
09.12.2016, 19:38


СИЛИКОНИ
Сакате да си вметнете силикони во градите? Овие работи мора да ги знаете пред операцијата!
Иако денес стана сосема нормално вештачки да ги зголемуваме градите, постојат совети кои треба внимателно да се прочитаат пред да се одлучите на операција.
07.10.2016, 16:38


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Гинеколозите не поднесуваат кога жените ќе им го кажат ова: 4 забранети реченици
Гинеколошките прегледи се речиси секогаш непријатни, што нè принудуваат да зборуваме неповрзано...
УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
СЕЛЕБРИТИ
Ева со неколку килограми одвишок: Дали актерката смеела да си дозволи да избере вакви хеланки?
СОСЕМА ИСКРЕНО
Оваа мајка само со една фотографија направи вистински бум: Дури 18 месеци после породувањето гледам светло!

ВИДЕО ВЕСТИ

Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впушт...
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Вистински мини-трик со кој сите обувки коишто ги поседувате ќе станат водоотпорни!
ТРИКОВИ ЗА ДОМАЌИНКИ
Трик со замрзнат лимон којшто ќе ви го олесни животот: Кога еднаш ќе го пробате, ќе го практикувате засекогаш!

ФОТО ВЕСТИ

Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие н...
СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
СЕЛЕБРИТИ
Не се знае што е поголем шок, стајлингот, или колку чини сè што гледате на неа...

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг