ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Овие три хороскопски знаци се вистински детектори за лаги: Нив никогаш не можете да ги измамите!
31.10.2016 | 13:48
Извор: Кармин
Прочитано: 16366 пати

Астрологијата тврди дека овие три хороскопски знаци ја откриваат лагата буквално за миг...

Скорпија

Скорпиите буквално сè што се случува околу нив го доживуваат многу интензивно и поседуваат способност да препознаат што следно може и да очекуваат. Меѓутоа, тие не секогаш го слушаат својот внатрешен глас. Ги сакаат возбудата и акцијата и секогаш се подготвени и за ризикување.


Стрелец

Кај Стрелците интуицијата е релативно во затишје додека да не пронајдат некоја внатрешна хармонија самите со себе си. Интуицијата им зависи од внатрешните задоволства. Дури кога ќе го постигнат тоа, можат и да ја насочуваат својата интуиција.

Риби

Рибите се исклучително интуитивни луѓе. Често сонуваат нешта коишто подоцна и навистина се случуваат. За нив е најважен внатрешниот мир како и задоволството коешто прераснува во интуиција којашто ги води кон она што го претчувствуваат. Нивното мото гласи – “јас чувствувам”.


Дали се согласувате со овие астролошки проценки?


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД АСТРО

ПЛАНЕТИТЕ И ПРИЈАТЕЛСТВОТО
Земјените знаци се најдобрите пријатели во животот
Бик, Девица и Јарец се трите земјени знаци кои се најсигурни и најлојални пријатели. Тие нема да бегаат од Вас кога Вашиот живот ќе тргне наопаку, туку ќе бидат сигурно засолниште и цврста потпора за Вашите проблеми.
24.02.2017, 09:14


ЉУБОВТА И ПЛАНЕТИТЕ
Зошто не успевате во љубовта, судејќи по Вашиот хороскопски знак?
Во романтичните врски, често ги правите исти грешки или ги одбирате погрешните личности, и тоа го правите по истото сценарио.
07.02.2017, 14:59


ЗАНИМЛИВОСТИ
8 квалитети на луѓето родени во месец јануари...
Првиот месец во годината, месец јануари, означува нов почеток, а луѓето родени во овој месец, поседуваат широк спектар од квалитетни особини.
04.01.2017, 14:28


АСТРО
Пазете се од овие три знаци! Можат да ја освојат секоја жена, но не и да и' останат верни
Дали сте подготвени да ризикувате со нив?
07.10.2016, 14:19


АСТРО
Овој хороскопски знак на сите им оди на нерви. Што мислите, кој?
Нивната ситничавост и неспособност за некогаш нешто да премолчат како и постојаната потреба за сè да стават на свое место навистина знае да иритира и малку се оние коишто можат сето тоа да го истрпат до крај.
18.07.2016, 09:44


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

За што служи фиоката под Вашата рерна?
Дали и Вие, како и повеќето жени на светот, ја користите онаа мала фиока под рерната за чување на та...
ЖИВОТНА СТОРИЈА
Фотографија која го расплака светот: Секојдневната борба со ракот на 10-годишниот Дрејк
ВЕЖБИ
Дали најмоќната вежба за стомачни мускули е навистина толку ефикасна?
ЖИВОТНА ПРИКАЗНА
“Бев вдовица и бремена, но потоа повторно се заљубив” – како истата трагедија го спои овој пар?
НЕГА
Масла за лице кои ќе направат чуда за Вашата кожа!

ВИДЕО ВЕСТИ

Дали најмоќната вежба за стомачни мускули е навистина толку ефикасна?
Една девојка се одлучила да ја испроба вежбата во која сите се колнат и да провери дали навистина се...
БЕСПРЕКОРЕН ИЗГЛЕД
Откриени најголемите лаги на beauty блогерките
ЖИВОТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА
Момчето ја навредувало поради нејзиниот изглед – сега ја бара назад!

ФОТО ВЕСТИ

Побарале да го напушти базенот за да не ги зарази другите – причината е апсурдна!
Лијан Хантер е девојка која добила псоријаза кога имала само пет години. Низ годините, нејзините дам...
ЖИВОТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА
Момчето ја навредувало поради нејзиниот изглед – сега ја бара назад!
СОВЕТИ ЗА УБАВИНА
Тајните на нејзиниот природен изглед: Таа знае како да ја истакне својата убавина

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг