ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Најдобри пози за орален секс
24.08.2013 | 18:56
Извор: Кармин
Прочитано: 9634 пати

Оралниот секс може да биде вовед во прекрасен секс, а може да биде и приказна сам за себе, зависи од времето и желбата на двата партнери.

Оралниот секс го има оној инересен призвук на нешто возбудливо и убаво, но за да навистина биде таков, обидете се да бидете малку поактивни во тие моменти, а не само да лежите да му препуштите сѐ на партнерот .

Верувале или не, и позата 69 веќе полека излегува од мода и се воведуваат нови варијации и идеи. На пример, обидете се да не бидете потполно голи за време на оралниот секс, односно, оставете ги гаќичките, а горниот дел од телото нека биде нормално облечен. Доволно е малку да се потргнат гаќичките на страна и забавата може да почне.

Оралниот секс во стоечка позиција може да биде посебно возбудлив за жената, и да и овозможи незаборавен оргазам, или цела серија, ако партнерот е вешт.

И за да не ја испуштиме потполно фамозната поза 69, променете го малку пристапот и лежете двајцата на страна и на тој начин овозможете си меѓусебно задоволство.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ЛИБИДО

ЛИБИДО
Таа ги знае тајните на жешкиот секс, дури и во седмата деценија!
Сузан Самерс, позната американска пејачка и актерка, тврди дека и во 68-мата година од животот има неверојатно страствен однос со својот сопруг, како и тоа дека имаат секс дури два пати дневно.
20.10.2014, 22:43


ЗАЉУБЕНОСТ
Како заљубените парови мислат дека изгледаат, а како луѓето навистина ги гледаат?
За луѓето кои се заљубени, често пати се вели дека изгледа како да носат "розови очила" низ кои се чини како да гледаат поубава слика на светот.
20.10.2014, 16:51


СОВЕТИ
Разбудете ја повторно страста во вашата врска
На многу парови после некое време им се случува врската буквално да им прејде во рутина и да го изгуби оној "магичен" момент кој гo имала на самиот почеток. Тоа не значи дека целата инспирација е потрошена, туку значи дека е време за освежување.
16.10.2014, 15:30


ЉУБОВ И ВРСКИ
Љубовта на тест: Го сакате или сепак се работи за навика?
Секогаш го споредувате со партнерите на вашите пријателки и заклучокот е секогаш ист: тие се многу посреќни од вас. Ова е еден од најидеалните примери кој ќе ви докаже дека не сте во врска поради љубов, туку сепак станува збор за навика.
15.10.2014, 20:45


ИНТЕРЕСНО
Ова се најслатките лаги кои заљубените ги говорат едни на други
"Не душо, воопшто не си здебелена, тој фустан ти стои навистина одлично!", ова е само една од многуте интересни лаги кои луѓето во долгите врски често ги говорат едни на други. Се препознавате ли и вие во ваквите слатки лаги?
14.10.2014, 21:47


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Вака изгледала совршената жена од 1955-тата година
Раскошните женски облини можеби и се враќаат во мода на мала врата, но секако нема да ги видиме и на...
ЗАЉУБЕНОСТ
Како заљубените парови мислат дека изгледаат, а како луѓето навистина ги гледаат?
НЕСЕКОЈДНЕВНО
Ова е најубавата жена на планетата во алтернативниот свет: Запознајте ја единствената Miss Zero
ЛИБИДО
Таа ги знае тајните на жешкиот секс, дури и во седмата деценија!
ИСТРАЖУВАЊА
Со црно вино и чоколадо против остеопороза

ВИДЕО ВЕСТИ

Како заљубените парови мислат дека изгледаат, а како луѓето навистина ги гледаат?
За луѓето кои се заљубени, често пати се вели дека изгледа како да носат "розови очила" низ кои се ч...
ХИГИЕНА И ЗДРАВЈЕ
Јадете на работната маса? После ова сигурно нема повторно да го сторите тоа!
НЕОДОЛИВО И ВКУСНО
Обидете се да го погледнете овој видео запис, без притоа да посакате чоколадо

ФОТО ВЕСТИ

Вака изгледала совршената жена од 1955-тата година
Раскошните женски облини можеби и се враќаат во мода на мала врата, но секако нема да ги видиме и на...
КРАЛСКИ СЕМЕЈСТВА
Кејт доби сериозна конкуренција: Идната шведска принцеза го освојува светот со својата убавина
СЕЛЕБРИТИ
Ирина Шајк: Змиско тело во црно!

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг