ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
МОДА И УБАВИНАФИТНЕС И ДИЕТИЛИБИДОКАРИЕРАДОМ И ДИЗАЈНФАМИЛИЈАКУЈНА И РЕЦЕПТИАСТРО

Најдобри пози за орален секс
24.08.2013 | 18:56
Извор: Кармин
Прочитано: 9903 пати

Оралниот секс може да биде вовед во прекрасен секс, а може да биде и приказна сам за себе, зависи од времето и желбата на двата партнери.

Оралниот секс го има оној инересен призвук на нешто возбудливо и убаво, но за да навистина биде таков, обидете се да бидете малку поактивни во тие моменти, а не само да лежите да му препуштите сѐ на партнерот .

Верувале или не, и позата 69 веќе полека излегува од мода и се воведуваат нови варијации и идеи. На пример, обидете се да не бидете потполно голи за време на оралниот секс, односно, оставете ги гаќичките, а горниот дел од телото нека биде нормално облечен. Доволно е малку да се потргнат гаќичките на страна и забавата може да почне.

Оралниот секс во стоечка позиција може да биде посебно возбудлив за жената, и да и овозможи незаборавен оргазам, или цела серија, ако партнерот е вешт.

И за да не ја испуштиме потполно фамозната поза 69, променете го малку пристапот и лежете двајцата на страна и на тој начин овозможете си меѓусебно задоволство.


КОМЕНТАРИ
НАЈНОВО ОД ЛИБИДО

АНКЕТА
Мистеријата е конечно решена: Дали е големината навистина толку важна?
Постојат голем број на прашања на кои мажите би сакале да го знаат женскиот одговор. Најголема мистерија помеѓу тие прашања е секако – дали е големината навистина важна?
21.05.2015, 18:21


ЉУБОВ И ВРСКИ
Обврзна лекција: Три грешки поради кои мажите им го вртат грбот на жените
А зарем е можно да им се допаднат на мажите, токму оние жени кои им се подложни на честите промени на однесувањето и ако прават некои нешта кои можат потполно да предизвикаат и спротивен ефект кај посилниот пол, наместо оној вистинскиот.
13.05.2015, 17:06


ЉУБОВ И СЕКС
Бракот е пекол: Еве што ве чека кога ќе помине медениот месец!
Веројатно едвај дочекавте за да се венчате и веќе еднаш конечно да започнете со градење на вашето мало семејно гнездо со личноста која ве сака и со која сексот е фантастичен. Сето тоа е апсолутно неодоливо и прекрасно, но...
08.05.2015, 22:10


СЕКСИ СМУДИ
Дали сте подготвени за порно шејк? Афродизијак од кој се претворате во ѕвер!
Секако дека веќе сте слушнале за одредени намирници кои го поттикнуваат либидото, но што мислите, што би се случило ако направите комбинација од неколку, внимателно избрани моќни природни афродизијаци?
30.04.2015, 22:32


ИНТЕРЕСНО
Колку се разликуваме: Како мастурбираат жените, а како мажите?
Колку се разликуваат жените и мажите, а колку се слични, може да се види и на полето – мастурбација. Видео записот од тимот на BuzzFeed во продолжение тоа го илустрира на најдобар можен начин.
27.04.2015, 22:07


НАЈЧИТАНИ
24чaса7дена30дена

Страшно: Еве што им се случува на некои жени кога ќе ја одбијат просидбата!
Што се случува кога една жена ја одбива просидбата? Колку што знаеме од романтичните комедии, главно...
ПОГОДИ КОЈ СУМ
Дали ги препознавате? Некогаш преслатки девојчиња, а денес целиот свет зборува за нив!
НЕОЧЕКУВАНО
Интернет мрежата има нов хит: Погледнете како изгледа кога едно дете ќе добие хистеричен напад пред Обама!
ЗДРАВИ НАПИТОЦИ
Доволна е само една чаша: Овој напиток ги крие тајните на здравиот и младешки изглед
ЗДРАВИ НАМИРНИЦИ
Препородете го својот организам со оваа едноставна мешавина: Исчистете го телото од сите отрови!

ВИДЕО ВЕСТИ

Момче во паника: Неговата девојка само посака да го фати бидермаерот, а тој...
Даниел Бикердајк и Енџи Шулц беа сосема нормален пар, сè додека не се појавиле на венчавката ко...
АНКЕТА
Мистеријата е конечно решена: Дали е големината навистина толку важна?
КОЛЕКЦИИ
Ријана во секси издание во какво што сè уште не сте ја виделе!

ФОТО ВЕСТИ

Страшно: Еве што им се случува на некои жени кога ќе ја одбијат просидбата!
Што се случува кога една жена ја одбива просидбата? Колку што знаеме од романтичните комедии, главно...
УБАВИ ЖЕНИ
Таа не се откажува: Уште еден црвен килим и уште еден проѕирен фустан
КРЕАТИВНО
Запознајте ја Кетрин, професорката која тортите ги претвора во бајковити уметнички дела

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'

   
 
  НЕ ПРОПУШТАЈТЕ


Поддржано од Tocka.com.mk, во сопственост на Точка Медиа | Маркетинг